Jakie roślinne leki bez recepty warto mieć w apteczce?

Ziołowe leki bez recepty mogą skutecznie leczyć lub wspomagać proces leczenia różnorodnych schorzeń. Jakie roślinne leki bez recepty warto mieć w apteczce?

Roślinne leki bez recepty – jakie preparaty są dostępne?

Apteka Dla Rodziny: https://aptekadlarodziny.pl/ oferuje bogaty wybór roślinnych leków bez recepty, które są pomocne w łagodzeniu różnorodnych, powszechnie występujących schorzeń. Wiele z nich efektywnie wspiera proces leczenia. Ziołowe leki bez recepty warto wybierać kierując się indywidualnymi potrzebami domowników. Jednym z częściej występujących problemów są obrzęki, żylaki i towarzysząca im ciężkość nóg. Warto wówczas mieć w apteczce żel z kasztanowca, który uszczelnia naczynia krwionośne, wykazuje właściwości przeciwzapalne i przeciwobrzękowe. Kasztanowiec dostępny jest nie tylko w lekach bez recepty o działaniu miejscowym (maści, żele), ale również w tabletkach doustnych. 

Na wypadek ewentualnego przeziębienia, warto zaopatrzyć apteczkę w podstawowe preparaty, które złagodzą objawy infekcji. Przy drapaniu i suchości w gardle dobrze sprawdzają się pastylki z porostem islandzkim. Zawarte w nim składniki aktywne powlekają błonę śluzową gardła i nawilżają ją. Szybko przynoszą uczucie ukojenia i ulgi. Dostępne są również leki bez recepty na ból gardła z tymiankiem i podbiałem. Łagodzą one podrażnienie śluzówki gardła i zmniejszają chrypkę.

Skutecznym lekiem bez recepty na mokry kaszel jest syrop z bluszczem. Pomaga on upłynnić zalegającą w drogach oddechowych wydzielinę i tym samym ją usunąć. Dodatkowo, działa on też rozkurczowo na mięśnie gładkie dróg oddechowych. Leki bez recepty z bluszczem można stosować u dzieci i dorosłych.

Ziołowe leki bez recepty – preparaty na problemy ze snem, tabletki na zaparcie

Roślinne leki bez recepty są pomocne również przy łagodnych problemach z zasypianiem. Zmagając się z trudnościami z zaśnięciem, warto pamiętać o kozłku lekarskim. Leki bez recepty z kozłkiem są na ogół dobrze tolerowane przez pacjentów, a ich stosowanie nie uzależnia. Przy zaburzeniach depresyjnych o niewielkim nasileniu można natomiast sięgnąć po dziurawiec. Wśród leków bez recepty: https://aptekadlarodziny.pl/leki-bez-recepty.html dostępne są tabletki z dziurawcem. Dziurawiec można też stosować w formie ziół do zaparzania. Roślina ta działa przeciwdepresyjnie i przeciwlękowo.

Na zaparcie często stosowane są roślinne leki bez recepty z senesem, rzewieniem czy aloesem. Należy jednak pamiętać, aby przyjmować je tylko doraźnie. Stymulują one ruchy perystaltyczne jelita i ułatwiają wypróżnienie. 

Ziołowe leki bez recepty mogą efektywnie wspomagać proces leczenia wielu schorzeń i skutecznie łagodzić odczuwane dolegliwości. Zazwyczaj są dobrze tolerowane przez pacjentów, choć warto mieć na uwadze, że mogą wchodzić w interakcje z przyjmowanymi stale lekami. W razie wątpliwości wskazana jest konsultacja z farmaceutą lub lekarzem przed zastosowaniem leku roślinnego.